فلومتر التراسونیک اینزرشن

کنترل انرژی ایران تولید کننده فلومتر مغناطیسی، کنتور هوشمند، فلومتر التراسونیک اینزرشن 

فلومتر التراسونیک اینزرشن چیست؟

فلومترهای اولتراسونیک اینزرشن نوعی جریان سنج اولتراسونیک است. اصول  استفاده از آن همانند روش اختلاف زمانی است. شکل ترنسدیوسر ها در آن تغییر کرده و روش نصب به نوع درجی تغییر یافته است. فرآیند اشکال زدایی و اثر استفاده تفاوت چندانی با فلومتر اولتراسونیک کلمپی  clamp on ultrasonic flowmeter ندارد.

 

فلومتر التراسونیک دو کانال اینزرشن

مزایای فلومتر اولتراسونیک اینزرشن

 

به طور عمده مزایای فلومتر اولتراسونیک نوع درجی یا اینزرشن به شرح زیر است:

  • فلومتر اولتراسونیک اینزرشن را می توان به صورت آنلاین تحت فشار نصب کرد. در طول ساخت، خط لوله تولید نیازی به بسته شدن یا عدم استفاده ندارد. (صرفه جویی در زمان و هزینه استفاده از دستگاه)
  • این محصول، مصرف برق کمی دارد. منبع تغذیه DC24V و توان ۵W است.
  • اندازه گیری ایمن آب لوله کشی، آب رودخانه، آب دریا و غیره
  • سطح حفاظتی مبدل IP65 است.
  • درجه حفاظت سنسور IP68. می توان آن را در آب غوطه ور کرد تا کار کند.
  • خروجی جریان ۲۰ ~ ۴ میلی آمپر، ارتباط RS485، پروتکل استاندارد MODBUS است.
  • فلومتر  میتواند تحت شبکه  و توسط  ماژول GPRS کار کند.( انتقال داده از راه دور  و تحت اینترنت)
  • عملکرد مستقل منو، صفحه نمایش نور پس زمینه LCD. (خواندن  آسان داده ها)

کاربردهای جریان سنج اولتراسونیک نوع درج

 به لحاظ محیط اندازه گیری، فلومتر اولتراسونیک می تواند مایعات رسانا مانند آب و مایعات غیر رسانا مانند آب نمک و آب خالص را اندازه گیری کند. نیز می تواند فاضلاب، گل، خمیر سنگ معدن، خمیر کاغذ، خمیر فیبر شیمیایی، شربت ذرت، آب میوه، الکل، داروها، پلاسمای خون و … را بسنجد. در واقع تا زمانی که یک رسانای انتقال اولتراسونیک یکنواخت و پایدار باشد، می تواند آن را اندازه گیری کرد.

فلومتر اولتراسونیک اینزرشن تولیدی شرکت کنترل انرژی ایران

فلومتر التراسونیک اینزرشن flussonic دو کاناله برای اولین بار در ایران توسط شرکت کنترل انرژی ایران ارائه گردید. دقت کاری سنسورها نسبت به سنسورهای کلمپی ۳۰ درصد افزایش یافته است. دبی سنج التراسونیک برای لوله های GRP ، PVC ، لوله های با ضخامت بالا و لوله های قدیمی با رسوب داخلی زیاد و هر لوله ای که امکان عبور امواج آلتراسونیک از سطح لوله ضعیف می باشد کاربرد دارد.

فلومترآلتراسونیک اینزرشن دو سنسوره محصول تولیدی شرکت کنترل انرژی میباشد که با بهره گیری از مدرن ترین متدها طراحی و تولید شده است.